سوالات متداول در رابطه با مامبو

مامبو
۱.مي خواهم كدي اختصاصي مثل يك شمارنده آمار گير و يا هر كد ديگري را در سايت قرار دهم ، چگونه امكان پذير است؟

شما بايد به قسمت مديريت ماژول هاي بخش كاربري مراجعه كنيد و يك ماژول جديد بسازيد كه در كادر ماژول مربوطه مي توانيد كد خود را قرار دهيد و موقعيتي براي ماژول خود تعريف كنيد.

۲. تفاوت مجموعه و بخش چیست؟

یک مجموعه (Category) زیر مجموعه یک بخش (Section) است. مطالب وابسته به مجموعه ها می باشند و مجموعه ها وابسته به بخش ها هستند .تنها استثنایی که وجود دارد در مورد مطالب استاتیک است که این مطالب خارج از ساختار بخش ها و مجموعه ها تعريف ميشوند .

۳. آیا اعضا اجازه ارسال و ویرایش و انتشار مطالب را دارند؟

بله اگر شما عضوی در سایت داشته باشد می توانید به او اجازه ارسال و ویرایش و انتشار مطلب را بدهید برای این کار باید سطح کاربری او را یکی از موارد زیر قرار دهید.
Author : این دسته از اعضا می توانند مطلب ارسال نمایند اما حق ویرایش مطلب و انتشار آن را ندارند و برای انتشار مطلب فوق باید یکی از مدیران مطلب او را تایید نماید.
Editor : این دسته از اعضا هم می توانند مطلب ارسال نمایند و هم مطالب را ویرایش نمایند ولی حق انتشار آن را ندارند و باید مطلب توسط یکی از مدیران منتشر شود.
Publisher : این دسته از اعضا هم می توانند مطلب ارسال نمایند و هم مطالب را ویرایش نمایند و بدون تایید مدیران مطالب را منتشر نمایند.
لازم به ذکر است هیچ یک از این اعضا اجازه ورود به مدیریت سایت را ندارند و تنها از بخش کاربری می توانند این اعمال را انجام دهند.

۴. مطالب استاتیک چیست؟

مطالب استاتیک از هر جهت شبیه سایر مطالب می باشند اما تفاوت عمده آنها در این است که شامل مجموعه یا بخشی نمی باشند . مطالب استاتیک را نمی توان به صورت بلاگ یا لیست بخش یا مجموعه دید. به عبارتی می توان گفت که مطالب استاتیک صفحاتی مستقل هستند .

۵. آیا می توانم چینش مطالب صفحه اول را تغییر دهم؟

شما می توانید تعداد مطالب موجود در صفحه اصلی و همچنین تعداد ستون ها و تعداد لینک های موجود در صفحه را کنترل نمایید .

۶. چرا بخش ها و مجموعه حذف نمی شوند؟

براي حذف يك مجموعه ابتدا بايد تمامي آيتم هاي موجود در آنرا حذف كرد. همچنين براي حذف بخش بايد مجموعه هاي موجود در آن بخش را ابتدا حذف كرد.
یاد آوری این نکته لازم می باشد که در زمان حذف آیتم ها به داخل سطل بازيافت انتقال می یابند و برای حذف کامل باید با مراجعه به سطل بازيافت آنها را حذف كرد .

۷.من يك مطلب بسيار بلند دارم كه مي خواهم صفحه بندي كنم آيا امكان صفحه بندي مطالب در مامبو وجود دارد؟

بله براي اين كار كافي است هنگام ارسال مطلب ، از هر كجا كه خواستيد مابقي مطلب به صفحه بعد موكول شود ، در زير كادر ارسال دكمه اي وجود دارد كه بر روي آن نوشته شده P آن را فشار دهيد بعد از نوشته شدن mospagebreak هر مطلبي كه باشد به صفحه بعد موكول مي شود.

۸. چگونه میتوان هنگان استفاده از mospagebreak برای صفحات عنوان ست کرد ؟

از این مامبوت به صورت زیر استفاده کنید :
{m o s p a g e b r e a k title=The page title}
فاصله هاي بين حروف را خودتان حذف كنيد.

۹. پسورد ادمین را فراموش کرده ام ، گزینه یاد آوری پسورد هم کارایی ندارد بايد چه كار كنم؟
۱۰.آيا اين امكان وجود دارد كه تاريخ و ساعت انتشار مطالب را به آينده موكول كنم طوري كه در زمان تعيين شده خودكار منتشر شود؟

بله،براي اين كار كافي است هنگامي كه مي خواهيد پست جديدي ارسال كنيد در سربرگ انتشار واقع در سمت چپ كادر ارسال مطلب تاريخ شروع انتشار را تنظيم كنيد و ساعت را نيز در كنار آن بنويسيد.

۱۱.من مطلبي را منتشر كرده ام اما در صفحه اصلي نمي توانم آن را مشاهده كنم علت چيست؟

شما بايد در سمت چپ كادر ارسال مطلب خود در سربرگ انتشار تيك نمايش در صفحه اول را بزنيد تا در صفحه اصلي سايتتان مطلب منتشر شود.

۱۲.مي خواهم هاستي كه اكنون مامبو را در آن نصب كرده ام عوض كنم ، آيا نياز به نصب مجدد است؟

خير شما براي جابجايي سايت خود از هاستي به هاست ديگر نيازي به نصب مجدد مامبو نداريد .اگر مي خواهيد خودتان اين كار را انجام دهيد يكي از راه كارها اين است كه شما از وارد سي پنل خود شويد و از قسمت بك آپ ، از Home Directory و Databases بك آپ بگيريد و در هاست جديد Restor كنيد مامبوي شما به درستي كار مي كند.

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *